Pažintis su etnografiniu Dzūkijos nacionalinio parko paveldu

   

 

  

2011 m. spalio 8 d. „Dzyvų dzyvai“ projekto dalyviai, Merkinės jaunimas iš „Kukumbalio“ ir Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos plačiau atvėrė Dzūkijos nacionalinio parko paveldo skrynią – Skroblo ir Merkio santaką, miškų apsupty įsikūrusius Marcinkonis ir Musteiką.

Rudeninis gamtos grožis puikiai derėjo prie medinės, dvibokštės neogotikinės Šv. apaštalų Simona ir Judo Tado bažnyčios, aptvertos akmenų mūro tvoros su 14 Kryžiaus kelio stočių. Erdvaus etnokultūros muziejaus kieme jaunuoliai galėjo ne tik pasigrožėti dzūkiška architektūra, buities detalėmis, bet ir padainuoti to krašto dainas, pažaisti ratelius.

Dainos netilo ir Musteikos kaime, Dzūkijos nacionalinio parko bitininkystės muziejuje, kurio šeimininkas Romas Norkūnas ne tik papasakojo apie bičių gyvenimą, bet ir pademonstravo bei leido norintiems išbandyti senovišką kopimą į medį su geiniu

.

Veiklą remia Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamas projektas TAPK, regioninio tapatumo stiprinimo programa „Dzyvų dzyvai“.

Vytautas Černiauskas, 2011

Autoriaus foto