„Kukumbalis“ savo dainomis sušildė Pilies gatvės požemius 

   

Ieva Budzeikaitė 2011-10-20, „Lietuvos rytas"

Trečiadienio vakarą, gyvos muzikos klube „Aula“, vyko svečių iš Dzūkijos - grupės „Kukumbalis“ akustinis koncertas. Šaltą rudens vakarą grupės nariai Rita Černiauskienė bei trys broliai Vytautas, Algimantas ir Kęstutis Černiauskai visus šildė savo atliekama muzika. 

Rūsys, kuriame vyko koncertas buvo greitai užpildytas žmonių, jam dar net neprasidėjus. Gitarų skambesys, afrikietiško būgnelio garsai, dainos, sukurtos remiantis lietuvių literatūra, tautosaka bei jų pačių kūryba, klausytojus tiesiog įtraukė į mūsų protėvių laikus.

Daugiau kaip valandą vykęs koncertas abejingų nepaliko. Dzūkams ruošiantis kilti nuo scenos, publika net keletą kartų išsireikalavo pakartojimo. Nariai tam neatsispyrė ir su malonumu atliko dar pora kūrinių, bei pakvietė visus į klubo, dešimties metų jubiliejų, kuris vyks lapkričio 19 dieną, Merkinėje.

„Kukumbalis“ - Merkinės jaunimo etnokultūros klubas, vienijantis tuos, kurie siekia giliau pažinti Lietuvos etnine kultūrą. Klubo vadovai ir iniciatoriai Vytautas Černiauskas ir jo žmona Rita Černiauskienė jau dešimt metų kaip plečia savo veiklą, pritraukdami vis daugiau norinčių prisijungti. Folklorinės muzikos atlikėjai yra tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai - aš“, kuris vyksta spalio 17-23 dienomis, dalyviai.

Ieva Budzeikaitė,  „Lietuvos rytas", 2011

foto  Vidmantas Balkūnas, „Lietuvos ryto" fotokorespondentas, 2011